Психологічна реабілітація дітей в санаторії

Психологическая реабилитация детей

  • Кому?:Родичам
  • Час на прочитання:3 хв. 10 сек.

 

Велике значення має психологічна реабілітація дітей, що мають соматичні захворювання і перенесли травми опорно-рухового апарату.

Людина, якій не вдалося відновити свої духовні сили і здібності після перенесення фізичного або психічного захворювання, навіть при самому незначному відхиленні від норми важко може повернути собі нормальне самопочуття. Коли ж це стосується дітей будь-якого віку, то воно являє собою серйозну перешкоду до всебічного і повноцінного розвитку. Знижена працездатність в дитячому та юнацькому віці, коли саме здійснюється найбільш інтенсивний розвиток людини, тягне за собою непоправної шкоди фізичному і особливо психічному розвитку, так як воно не є автоматичним процесом, що здійснюється саме по собі, а реалізується за активної і дієвому участю і прояві самого індивіда.

Комплекс заходів психолого-педагогічної реабілітації перешкоджає розвитку стану постійної тривоги і пригніченості, страхових реакцій, почуття неповноцінності, виникнення додаткових розладів у дітей, допомагає швидше адаптуватися до нових умов санаторію.

На базі дитячого санаторії «Люстдорф» працює кабінет психологічної реабілітації, в якому проводиться діагностична та корекційно-відновлювальна робота з дітьми. Перед психологом стоїть основне завдання - виявити причини психологічного дискомфорту, відхилень у поведінці дітей, знайти і застосувати найбільш ефективні методи і засоби для відновлення.

Корекційно-відновлювальна робота проводиться в індивідуальній та груповій формі. Сертифікований фахівець-психолог використовує в роботі з дітьми юнгіанського пісочну терапію, ігрову і арт-терапію, казкотерапію, розмовну техніку, релаксаційну техніку, метод «Символдрама».

Індивідуальні та групові бесіди допомагають встановити контакт з дитиною, створити позитивну мотивацію для подальшого спілкування, виявити проблему, швидше адаптуватися до умов санаторію.

Пісочна терапія - дуже екологічна техніка, допомагає зняти напругу, опрацювати агресію, відрегулювати стан дитини.

Арт-терапія - це метод лікування за допомогою художньої творчості. Арт-терапія - один з найбільш м'яких і в той же час глибоких методів в арсеналі психологів і психотерапевтів. Малюючи, займаючись ліпленням або описуючи в літературній формі свою проблему або настрій, ви як ніби отримуєте закодоване послання від самих себе, з власного несвідомого. Техніку арт-терапії можна віднести до найбільш стародавнім і природних форм корекції емоційних станів, яким багато людей користуються самостійно - щоб зняти накопичене психічне напруження, заспокоїтися, зосередитися.

На тренінгових заняттях використовуються ігрові методи, методи групової дискусії, проектні методики рисуночного і вербального типів, основна ідея яких полягає в тому, щоб не змушувати, не ламати, а допомогти стати самим собою, спрямована на саморозвиток особистості дитини.

Релаксація допомагає зняти психо-емоційне напруження, зняти м'язові затиски .. Оволодіння релаксаційним техніками може в подальшому допомогти дитині самостійно регулювати свій стан.