10 правил безпечного і комфортного відпочинку в дитячому санаторії

Правила відпочинку в дитячому санаторії

  • Кому?:Родичам
  • Час на прочитання:5 хв. 30 сек.

 

Як уберегти дитинку від раннього сексу? Як в принципі повинен вести себе дитина в санаторному колективі, щоб не уславитися букой або слиньком? На думку психолога Олени Лук'яненко, більшість нюансів укладаються в 10 основних правил. Отже ...

Найважливіше - позитивний настрій

На перший погляд це здається аксіомою. Притому цілком зрозумілою. Але за законами психології спрацьовує тільки те, що «озвучується». Тому напередодні від'їзду треба ще раз посилити в дитині позитивний погляд на речі. Позитивно налаштована людина швидше зуміє обійти можливі неприємності і шорсткості в новому колективі.

Для цього частіше говорите про те, чого в санаторії можна навчитися, яких цікавих людей зустріти. Дуже до речі будуть власні спогади з дитинства.

«Принциповість це твій козир»

Це друге, що потрібно вселити діткам. Ви, напевно, вже не раз говорили, що тих, хто не йде ні в кого на поводу, вважають сильними і до них прислухаються. Цього разу треба акцентувати на принциповості у всьому. Між іншим, і на прикладах.

- Наприклад, вихователь, напевно, буде просити тебе щось прибрати або переставити, - каже психолог. - Обов'язково допоможи. Але, якщо ти хочеш в цей момент спати або відпочити, не соромся, скажи: «Вибачте, я не можу». Якщо хлопці будуть тебе курити, твоя справа - можеш піти. Але врахуй, що вони можуть розцінити це як безпринципність. Хоча вголос і будуть схвалювати. Скажи, що постоїш поруч з ними, поки вони будуть палити. Ось за це рішення почнуть поважати точно. Тому що воно твоє.

Як стати лідером

Підкажіть дитині, що після приїзду в санаторій він може запропонувати хлопцям по кімнаті розробити внутрішні правила поведінки. Нехай кожен скаже, що, на його думку, можна робити, що не можна, і, скажімо, проголосувавши, знайдуть оптимальне рішення. Наприклад, відразу домовилися щодо, що валятися на чужому ліжку не можна. Брати печиво з чужої тумбочки теж і т.д. Домовилися щодо і навіть пропишуть в їх «комнатовском» документі.

Крім того, так у вашого чада з'явиться негласний статус лідера. Він же запропонував, значить, він перший.

Взаємовиручка краще

Нагадайте, що чуйність до прохань друзів важлива ще й тому, що просити можливо доведеться і йому самому. Тому не варто ставати в позу, якщо сусід по кімнаті, скажімо, захоче скористатися мобілкою дитини, щоб зателефонувати своїм батькам.

Установка «на своє»

У всіх ситуаціях дитина повинна виходити з особистого інтересу. Наприклад, хлопці з загону вирішили влаштувати вночі посиденьки в саду. Ясно, що вихователь буде лаятися. Що робити?

- Йти зі всіма, якщо малюк хоче, і не йти, якщо не хоче, - каже Лук'яненко.

Неохайність - в кульок

Невміння прати може неабияк зіпсувати репутацію дитини. За тиждень до поїздки привчити до порядку складно. Вихід - в кульку і запасному кількості речей. Підберіть гардероб так, щоб дитина могла запросто «складувати» брудний одяг і йому вистачало чистої.

Чудіть на здоров'я

- Підлітки не до кінця уявляють наслідки своїх вчинків. Батько повинен попередити чадо про можливу небезпеку. Наприклад, так: «Слухай, знаю, ви там будете чудити. На здоров'я. Але ти пам'ятай, що після деяких розваг можна заробити травму. Он торік в Євпаторії спускалися з третього поверху на простирадлах, розбили голову ».

Геть ябедничество!

Якщо над дитиною будуть знущатися, поскаржитися вихователю не тільки можна, а й треба. В інших випадках налаштуйте дитини на те, що він повинен вирішувати конфлікт самостійно. Найефективніший спосіб - це перший завести розмову. Мовляв, ти мені подобаєшся, чому задирати.

Не бреши

Поясніть дитині, що при знайомстві треба говорити про себе як є. Папа - лікар, значить лікар, а ніякий не крутий бізнесмен. У гонитві за славою дитина може насочінять про сімейний літаку. Нагадайте, що коли за ним приїдуть батьки, обман відкриється. І він як мінімум буде виглядати перед новими друзями брехуном. Крім того, дружба такої ціну - не дружба.

Любов не фіззарядка

Якщо ви ніколи не говорили з дитиною про секс, то напередодні від'їзду зробити це все ж доведеться. Накоїти помилок він може і вдома, але в санаторії ймовірність збільшується в десятки разів.

- Ніяких пестиков, тичинок, собак і кішок, - каже психолог, - Відразу по суті. Мовляв, в санаторії ти можеш закохатися. Це здорово. Тільки іноді це почуття оманливе. Сьогодні було, завтра немає. А перший секс запам'ятовується назавжди. Я не хочу, щоб гіркота залишилося з тобою на все життя. Звичайно, це може бути світлий спогад. Але як показує життя, міцні почуття бувають пізніше і перевіряються часом. Зміна в три тижні це не термін. Від душевної травми вберегти не можна, але хоча б від венеричних захворювань ви чадо врятуєте.

І ще. Обговоріть графік созвона з дитиною. Це дисциплінує його, а ви будете в курсі всіх його останніх перипетій і зможете по ходу і своєчасно давати поради.