Як навчити дитину заводити знайомства?

Заводити знайомства

  • Кому?:Родичам
  • Час на прочитання:3 хв. 45 сек.

 

Навряд чи ви коли-небудь бачили дитину, яка при знайомстві з новими людьми представляється як дорослий і знизує іншим руки. Діти знайомляться, приєднуючись до групи граючих дітей. Деякі діти не знають, як це робиться, тому вважають за краще грати одні. Інші роблять спроби вступити в гру, але роблять це таким способом, що швидко починають дратувати інших дітей.

У цій статті ви знайдете рекомендації, як допомогти дитині навчитися знайомитися.

Правила етикету

Дослідження показують, що всіх дітей можна розбити на три групи по тому способу, який вони використовують, щоб приєднатися до групи грають однолітків. Перша група дітей слід так званим п'яти правилам етикету і легко входить в гру. Друга група не знає цих правил і не робить спроб приєднатися до гри. Нарешті, третя група порушує правила етикету.

У таблиці нижче описані ці три способи.

1-й спосіб
(слідують 5 правилам етикету)
2-й спосіб
(грають одні)
3-й спосіб
(порушують правила етикету)
1. Дивиться, як інші діти грають, показуючи свою зацікавленість грою. Намагається визначити правила гри і хто виграє, якщо гра носить змагальний характер. Зіставляє рівень розвитку дітей зі своїм. Чи не спостерігає за грою дітей. Починає грати, не розібравшись в правилах гри, намагається зруйнувати гру, або дратує інших дітей питаннями про те, у що вони грають.
2. Спостерігає за грою мовчки або говорить щось хороше граючим дітям. Типу: "відмінний удар", "далеко кинув" і т.п.   Критикує інших дітей.
3. Чекає паузи в грі, щоб звернутися з проханням приєднатися. Чи не робить сам спроб приєднатися до гри. Чекає, коли його покличуть. Втручається без попиту в гру.
4. Для хлопчиків: приєднується до тієї сторони, яка більше потребує допомоги (до команди, яка програє, або в якій менше учасників). Для дівчаток: питає дозволу приєднатися до гри у господині іграшки.    
5. Приймає відмову без образ, після чого шукає іншу компанію дітей.   Скаржиться дорослим, якщо його не приймають в гру.

 

Рішення проблеми

Познайомте вашої дитини з п'ятьма правилами етикету, які наведені в лівому стовпчику таблиці. Розкажіть йому про те, як діти порушують ці правила. Ваше завдання навчити дитину застосовувати правила етикету на практиці.

План дій

1. Знайдіть місце (дитячий майданчик, шкільний двір), де грають діти віку як ваша дитина або трохи молодше. Більш старших за віком дітей вибирати не треба, тому що вони не будуть ставитися до вашої дитини на рівних.

2. Нехай ваш син або дочка спочатку на невеликій відстані спостерігає за грою, щоб визначити чи подобається йому гра, з'ясувати правила гри, хто виграє / програє в грі. Спостерігаючи за грою, ваша дитина також покаже іншим дітям свою зацікавленість. Іноді дітлахи самі запрошують новачка приєднатися до гри.

3. Стежити за грою слід мовчки. Допускається тільки висловлювати компліменти граючим з приводу гри.

4. Поясніть дитині, що треба дочекатися паузи в грі, перш ніж попросити дозволу приєднатися. Підкажіть йому заздалегідь слова, з якими можна звернутися до дітей.

5. Навчіть дитину без образ приймати відмову. Відмова - не привід засмучуватися, це привід шукати іншу компанію дітей.

6. Похваліть малюка незалежно від того, увінчалися його спроби приєднатися до гри успіхом чи ні.