Школа / навчальний процес санаторію:
Всі діти лікуються без відриву від шкільної програми, так як в санаторії «Люстдорф» функціонує загальноосвітня школа І-ІІ ступенів (1-9 клас).
Діти займаються в класах палатах. 1-4 класи в І зміну з 9.00 до 12.00, 5-9 класи у ІІ зміну з 16.00 до 19.30. Урок проходить 35 хвилин. Зміна 5 хвилин, велика перерва 20 хвилин. Всі учні отримують довідку з оцінками за термін навчання при від'їзді з санаторію.
Нас питають: Чому багато дітей на уроках в школі?
Відповідь:
Дозвілля, екскурсії та інтернет:
У санаторії «Люстдорф» створені затишні ігрові кімнати, дитячі та спортивні майданчики, клуб, кінозал. Проводиться арт- і музотерапія. Працює творчий гурток «Очманілі ручки».
Вся життєдіяльність дітей в санаторії наповнена різноманітними соціальними зв'язками, сприятливою атмосферою для самопізнання і самовиховання, що обумовлено особливостями санаторію.
Обстановка санаторію сильно відрізняється від звичної домашньої.
Життя сучасних дітей часто обмежується тільки школою, вулицею і будинком. Основним заняттям у вільний час стає використання соціальних мереж і комп'ютерних ігор, що позначається як на соціальному розвитку, так і на здоров'я.
Під час загальних занять, переживань, спільної творчості швидко розвиваються дружні стосунки. Тому діти, які побували в санаторії, заводять масу нових знайомств і часто продовжують спілкування навіть після прощання з Люстдорф.
Життєдіяльність дітей насичена різноманітними, швидко змінюють один одного, протягом усього дня, видами діяльності (комунікативна, спортивна, трудова, пізнавальна, естетична, освітня і т.д.). Це дає дітям можливість відновити свої фізичні і душевні сили, зайнятися цікавою справою, допомагає розвинути нові навички, розкрити потенціал своєї особистості.
Кожна дитина має право вибору, що дозволяє йому різнобічно і творчо проявляти себе в студійній, клубної, секційної діяльності і общесанаторних справах, а так само і в системі самоврядування.
Основне призначення дитячого самоврядування - задовольняти індивідуальні потреби дітей, спрямовані на захист їхніх громадянських прав і інтересів, участь у вирішенні нагальних проблем санаторію.
Дитяче самоврядування в Люстдорфе організовано наступним чином:
Вищим органом дитячого колективу є Президентська рада, який обирається шляхом прямого голосування на общесанаторной лінійці, на початку кожного заезда.В Президентський кабінеті, є міністри культури, здоров'я, спорту, прес-центр, освіти і турботи. Кожен з кабінетів має свої права і обов'язки серед дітей. А президент - це уповноважена особа, яка представляє інтереси дітей перед адміністрацією і відповідає за роботу кабінетів міністрів. Система самоврядування в санаторії - це можливість контролювати життя дитячого колективу зсередини, а також чути зауваження і пропозиції дітей, які допоможуть поліпшити умови їх перебування в санаторії.
Виховна програма ретельно планується педагогами і дитячим психологом, щороку в неї включають спортивні та ігрові новинки. Продумана організація культурно-масових заходів та розваг. Кожен день має свою назву. Відповідно до назви проводиться розважальна програма. Діти, які беруть участь в заходах, отримують заохочувальні призи. В кінці заїзду проводиться общесанаторная лінійка, на якій пацієнти отримують грамоти і пам'ятні подарунки. Кожна дитина отримує можливість розкрити свої таланти, розвивати творчі здібності та креативність в невимушеній обстановці, приймаючи участі в різних заходах: Міс «Люстдорф»; Супер тато; Веселі старти; Міс «Чорноморочка»; Краща пара «Люстдорф»; Кращий голос «Люстдорф»; Супер клоун; Міс «Баба Яга»; Веселе приведення; Конкурс «Євробачення»; Конкурс інсценованої казки; Конкурс малюнків; «Зірниця»; «Люстдорф» шукає таланти; Веселий ярмарок та багатьох інших. З уявленнями приїжджають артисти цирку і театрів.
За додаткову плату бажаючим надаються на вибір ряд екскурсій:
оглядова екскурсія по Одесі з відвідуванням археологічного музею;
по катакомбах;
в зоопарк і тераріум;
в одеський Дельфінарій;
в кінотеатр;
у цирк;
в оперний театр.
Адміністрація та працівники дитячого санаторію «Люстдорф» завжди готові до співпраці з медичними, науковими, громадськими та благодійними організаціями.